Napsali o nás

Na FAST VUT otevřeli nové studijní programy. Řeší zdravé vnitřní prostředí i správné provozování budov zvut.cz
Přes dvacet bakalářů a téměř padesát magistrů nastoupilo v letošním školním roce do zcela nového studijního programu Environmentálně vyspělé budovy na Fakultě stavební VUT. Podle garanta programů Milana Ostrého dosud takto komplexně pojatá výuka na fakultě chyběla. Absolventi by v budoucnu měli být schopni na budovy i jejich provoz nahlížet v širším měřítku. S ohledem na vnitřní prostředí i okolí.
Přečíst článek
Na VUT v Brně začíná od září 2019 výuka nového programu Environmentálně vyspělé budovy tzb-info.cz
Od akademického roku 2019/2020 začíná na Fakultě stavební VUT v Brně výuka v nově akreditovaném čtyřletém bakalářském a v navazujícím třísemestrálním magisterském studijním programu Environmentálně vyspělé budovy (EVB). Garantem programu je Doc. Ing. Milan Ostrý, Ph.D.
Přečíst článek
Chytrý domek I-MODUS zábavným způsobem přibližuje automatizaci budov zvut.cz
Seznámit se prakticky a hravě se systémy, které fungují v takzvaných chytrých budovách. To je hlavní účel nového chytrého domku i-MODUS, který představil Ústav technických zařízení budov FAST VUT. Na pěti místnostech mohou zájemci zjistit, jak funguje automatické zabezpečení, chytré osvětlení či nucené větrání. Pomůcka by měla sloužit jak pro laiky, tak pro studenty, kteří mohou jednotlivé pokoje využít pro svůj výzkum. Uplatnění chytrý domek najde zejména v novém studijním programu Environmentálně vyspělé budovy.
Přečíst článek
VUT požádalo o institucionální akreditaci vutbr.cz
Žádost o udělení institucionální akreditace pro 7 oblastí vzdělávání podalo Vysoké učení technické v Brně v úterý 17. července 2018. Stalo se tak první technicky zaměřenou univerzitou v Česku, a pátou v pořadí, která o institucionální akreditaci usiluje. Národní akreditační úřad bude nyní žádost posuzovat, na rozhodnutí má 150 dní. Pokud ji schválí, škola bude moct příštích 10 let samostatně schvalovat či upravovat studijní programy.
Přečíst článek
Brněnské VUT má jako první technická škola institucionální akreditaci Novinky.cz
Vysoké učení technické (VUT) v Brně získalo ve čtvrtek 24. ledna kladné stanovisko Národního akreditačního úřadu ve věci takzvané institucionální akreditace. Brněnská technika je tak první z takto zaměřených vysokých škol, která ji získala, celkově je devátou univerzitou v ČR, jež může tímto způsobem sama schvalovat studijní programy.
Přečíst článek